آموزش پروژه محور html-css

Html چیست

html چیست؟اصطلاح HTML مخفف عبارت Hyper Text Markup Language است. Html زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و تمامی کدهای صفحه چه سمت سرور و چه سمت سرویس گیرنده در نهایت به کدهای HTML تبدیل شده و توسط مرورگر نمایش داده می شوند.

HTML یک زبان برنامه نویسی نیست و در اصل فقط برای نمایش محتوا در ساختارهای از پیش تعریف شده طراحی شده است.

زبان HTML ظاهری ندارد و با استفاده از مکمل آن یعنی CSS استایل دهی شده است.

هر دو HTML و CSS ساده ترین زبان های کامپیوتری و نشانه گذاری هستند.

آیا HTML دشوار است؟

همانطور که گفته شد، هر دو زبان HTML و CSS ساده ترین زبان های کامپیوتری هستند. بنابراین، یادگیری آنها بسیار سریع است و به راحتی می توان از آن سود برد. تقریباً هر شخص یا سازمانی که یک وب سایت دارد به کسی که HTML و CSS را بداند نیاز ندارد.

می توانم بگویم ایجاد و طراحی یک صفحه با HTML و CSS مانند ایجاد یک فایل Word و نوشتن در آن است. (خیلی راحته)

اما به یاد داشته باشید که حرفه ای شدن در هر کاری، حتی در ساده ترین کارها، زمان زیادی می برد

ساختار html 5

نمایش کپی در حافظه

Css چیست و کاربرد آن

ادامه مطلب  Css چیست؟ و نحوه اضافه کردن انواع css به صفحات html - جلسه 2

CSS ابزاری است که با استفاده از آن می توانید صفحات وب خود را زیبا و چشم نواز کنید. شما می توانید از HTML برای ایجاد ساختار کلی صفحه وب خود استفاده کنید و در واقع اسکلت صفحه وب خود را داشته باشید. و اکنون با استفاده از CSS می توانید ساختار سایت خود را زیبا کنید، به آن رنگ اضافه کنید، اندازه آنها را مشخص کنید، نحوه نمایش آنها را تنظیم کنید و ….

فایل html چیست

فایل های HTML فایل هایی هستند که در آنها می توانیم متن، تصویر، صدا و سایر پسوندها را به صورت ترکیبی داشته باشیم و بین آنها پیوند ایجاد کنیم.

این فایل‌ها دسترسی ما به منابع را تا حد زیادی ساده‌تر می‌کردند و ذخیره اطلاعات زیادی را که نیاز به متن و تصویر با هم دارند، آسان‌تر می‌کردند. مانند ذخیره کتابی که باید هم متن و هم تصویر داشته باشد.

این فایل ها به عنوان یک فایل و پسوند رایج و جهانی برای قرار دادن فایل ها در بستر اینترنت جهانی در نظر گرفته شده است که نگارش آن دارای نمودار مشخصی است که می توانید در قسمت آموزش html با آن آشنا شوید.

مزایا و معایب زبان HTML چیست؟

زبان HTML چه مزایا و معایبی دارد، زبان مرجع HTML مانند هر زبان دیگری مزایا و معایب خاص خود را دارد، در مورد مزایای این زبان مرجع یا زبان مادری صفحات وب باید گفت که این زبان بسیار ساده و یادگیری آن برای همه امکان پذیر است.

ادامه مطلب  چند مثال ساده از نمونه کد php - سئوکان

در مورد مهم ترین نقطه ضعف زبان HTML باید گفت که یادگیری این زبان آسان است اما برای ایجاد یک وب سایت کامل و پویا فقط HTML پاسخگوی نیاز شما نیست بلکه باید از فرانت اند یا کاربری دیگری استفاده کنید. با زبان هایی مانند css، javascript و غیره آشنا باشید و همچنین زبان سرور یا بک اند مانند php یا asp.net را یاد بگیرید.

index.html چیست

در سرورها فایل هایی به نام index وجود دارد که بر اساس پسوند آنها اولویت نمایش سایت وجود دارد. در هاست لینوکس، ترتیب نمایش فایل به صورت index.htm، index.html، index.php و در نهایت default.htm است.

در هاست می توانید این ترتیب را از طریق فایل htaccess تغییر دهید و حتی می توانید نام فایل ایندکس را تغییر دهید. این کار همچنین زمانی استفاده می شود که سایت خود را از یک هاست به هاست دیگر منتقل می کنید و این چیدمان در هاست جدید متفاوت است.

تگ های html

یک عنصر HTML با یک “تگ شروع” تعریف می شود. اگر عنصر حاوی محتوای دیگری باشد، آن را با یک “تگ بسته” به پایان می رسانید و قبل از نام عنصر یک اسلش قرار گیرد.

ردیف نام توضیحات مرجع
1 <!–…–> برای تعریف توضیحات در صفحه وب مثال
2 <!DOCTYPE> برای مشخص کردن نوع یا نسخه صفحه وب مثال

3

جهت ایجاد لینک در صفحات وب استفاده می شود

2 دیدگاه

  1. آموزش تگ a در html - سئوکان نوامبر 3, 2022 در 6:36 ب.ظ - پاسخ

    […] ادامه مطلب  html چیست ؟ معرفی ساختار html-css – جلسه 1قدرت گرفته از افزونه نوشته‌های مرتبط هوشمندادامه مطلب  تقسیم بندی صفحات وب در html – جلسه 3قدرت گرفته از افزونه نوشته‌های مرتبط هوشمند […]

  2. آموزش html-css - سئوکان نوامبر 6, 2022 در 6:16 ق.ظ - پاسخ

    […] hdjkkhdfkljaskljdasd […]

ارسال دیدگاه