حجم جستجوی کلمات کلیدی یک معیار سئو است که به شما می گوید به طور متوسط ​​چند بار در ماه یک کلمه کلیدی خاص در یک مکان خاص جستجو می شود.

بیشتر اوقات، حجم جستجو به تعداد جستجوهای گوگل اشاره دارد، اما این معیار می تواند به موتورهای جستجوی دیگر نیز اشاره داشته باشد.

حجم جستجو کلمه کلیدی چیست؟

حجم جستجو احتمالاً پرکاربردترین معیار در سئو است. این به ما کمک می کند تا محبوبیت کلمات کلیدی مختلف را بسنجیم و ترافیک جستجویی را که ممکن است از رتبه بندی برای آنها به دست آوریم، پیش بینی کنیم.

اما اغلب، سئوکاران بی تجربه، معیار حجم جستجوی کلمه کلیدی را در ارزش اسمی آن در نظر می گیرند، که منجر به تصمیمات بازاریابی ضعیف و هدر دادن منابع ارزشمند تجاری می شود.

در این پست، ما قصد داریم نگاهی دقیق‌تر به متریک حجم جستجو بیندازیم، توضیح دهیم که چیست، از کجا می‌آید و چگونه ممکن است گاهی شما را به بیراهه بکشاند.

حجم جستجوی کلمه کلیدی چیست؟

حجم جستجوی کلمات کلیدی یک معیار سئو است که به شما می گوید به طور متوسط ​​چند بار در ماه یک کلمه کلیدی خاص در یک مکان خاص جستجو می شود. بیشتر اوقات، حجم جستجو به تعداد جستجوهای گوگل اشاره دارد، اما این معیار می تواند به موتورهای جستجوی دیگر نیز اشاره داشته باشد.

یکی از تمایز مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که حجم جستجو، تعداد جستجوهای واقعی یک کلمه کلیدی را به جای تعداد افراد منحصر به فردی که آن را جستجو می کنند، منعکس می کند.

ادامه مطلب  تست
ادامه مطلب  تست

بنابراین، اگر یک کلمه کلیدی دارای حجم جستجوی ماهانه 100 باشد، آن جستجوها می‌تواند توسط 100 نفر مختلف انجام شود، یا می‌توانست فقط 10 نفر هر کدام 10 جستجو انجام دهند.

این شفاف سازی ریز تنها نمونه کوچکی است ازمواردی که مردم معمولاً هنگام تجزیه و تحلیل حجم جستجوی یک کلمه کلیدی اشتباه می کنند.

بنابراین بیایید در مورد پنج مورد دیگر که برای استفاده بهتر از این معیار باید بدانید صحبت کنیم.

ارسال دیدگاه